6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

Powoli wakacje dobiegają końca. Dwa miesiące laby, chociaż nie dla wszystkich. Kiedy jedni pławili się w błogim lenistwie inni pracowali nad tym, aby urozmaicić wakacyjny czas.. Chciałabym pokusić się o podsumowanie wspólnego; Gmina Ząbkowice i ZUTW wakacyjnego projektu „Wakacyjny Kącik Prasowy”, który mino woli stał się projektem międzypokoleniowym. Czy spełniliśmy Państwa oczekiwania ?

A oto co mają do powiedzenia osoby bezpośrednio uczestniczące w tym zadaniu;

 

Wanda Rybierskaemerytka przepracowała 40 lat w zawodzie. Nie ma chyba lepszego wzorca dla młodego wolontariusza jak sumienny, pedantyczny, punktualny i odpowiedzialny nauczyciel, jakim stała się w tym projekcie.

„Biorąc udział w projekcie byłam pełna obaw. Poprosiłam o pomoc wnuczkę , aby z punktu widzenia młodzieży popatrzyła jak to ma wyglądać. W myśl zasady co dwa pokolenia , to nie jedno. Okazało się ,że obawy były niepotrzebne albowiem dorośli, babcie z wnukami jak i same dzieci szybko poznali sens wystawiania leżaków. Byli mile zaskoczeni i w pełni korzystali z tego kącika delektując się promykami słońca, bogatsi o wiedzę z lokalnych gazet dotyczących własnego miasta i powiatu. Z czasem poznawało się ludzi i ich upodobania, jakiej prasy oczekują. Starałyśmy się dostosować do gustu każdego: były więc gazety lokalne, tygodniki dla pań jak i dla panów. Jak to się mówi ,,dla każdego coś miłego „Mam nadzieję że nie zwiedliśmy osób odwiedzających nasz Wakacyjny Kącik Prasowy”

Ola Moskal wolontariuszka , ogromnie zaangażowana i zdyscyplinowana młoda osoba.

„Przygotowywałam ,,Wakacyjny Kącik Prasowy” razem z babcią ,która prosiła mnie o pomoc. Przez 2 miesiące Ząbkowiczanie mogli odpocząć w parku na leżakach i zapoznać się z prasą. Początkowo większość udostępnionej prasy obejmowała lokalne ,,Wiadomości Powiatowe”, Gazetę Ząbkowicką, Fakt, a także dzienniki. Z czasem zauważyłam, że czytelnikami również są dzieci i nastolatki. Dla nich to wyszukałam w domu gazetki i książeczki dla najmłodszych . Okazało się że wiele dzieci po nie sięga. Myślę, że ,,Wakacyjny Kącik Prasowy” to wspaniała inicjatywa. Ilość osób korzystających z wypoczynku na leżakach pokazuje jak bardzo potrzebna była taka akcja. Jak najbardziej powinna być kontynuowana szczególnie ,że większość czytelników to dzieci w różnym wieku ,a wiadomo jak ważne jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.” Do zobaczenie za rok.g.k.

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

893798
Dziś Gości
Razem
18
893798
IP: 54.158.248.112
Dziś 2018-07-18

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe