6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

DSCF041010.03.2020

Zamek w Mosznej, który jest jedną z największych atrakcji Opolszczyzny i jednym z najciekawszych zamków w Polsce. Swoją sławę zawdzięcza bajkowemu wyglądowi - ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczekBudowla powstała w połowie XVII w. Od 1866 do 1945 roku zamek był rezydencją potentatów przemysłowych - śląskiego rodu Tiele-Wincklerów.

Czytaj więcej: Opolszczyzna, czy ją znacie ?

IMG 84498.03.2020

Kobiety PRL-u - to kolejna propozycja świętowania degradowanego przez niektórych Dnia Kobiet. W każdym roku pod innym tytułem, ale ciągle z przesłaniem prowokowaliśmy naszych widzów. Lat nam przybywa, a tym samym coraz chętniej wracamy do czasów młodości, a właśnie w okresie PRL-u przyszło nam żyć. Jak było ?

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2020

DSC0116918.01.2020

Lawirując między płatkami śniegu wspinamy się niebieskim szlakiem na szczyt Jagodnej (najwyższego szczytu Gór Bystrzyckich), wypatrując we mgle nowo otwartej wieży widokowej. Wieża jest konstrukcją stalowo-drewnianą o wysokości 23 metrów. Prowadzą na nią spiralne schody,  na górze jest platforma widokowa w kształcie gondoli, z której roztacza się ponoć piękny widok na okolicę. Niestety sobotnia mgła i silne opady śniegu uniemożliwiły nam ich podziwianie.

Czytaj więcej: Jagodna o smaku "umami"

IMG 82938.01.2020

VIII Przegląd kolęd i pastorałek „Kolędujmy wszyscy wraz” już za nami. 8 stycznia 2020 na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbyła się prezentacja dorobku artystycznego zespołów, chórów, duetów; Jesienna Gama ze Świdnicy, Canorus z Oleśnicy, Atena z Obornik Śląskich, Senyor Rici z Żarowa, Złoty Potok ze Złotego Stoku, Cantare z Nowej Rudy, Sonata z Bielawy, Laurus i Piano z Ziębic, Echo z Ząbkowic reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku. Występ Teatru Ruch z DPS Opolnica i Małego Wiolinka z Bardo to dopełniły całości wielkiego kolędowania

Czytaj więcej: VIII Przegląd kolęd i pastorałek "Kolędujmy wszyscy wraz"

IMG 817011.12.2019

Miły uśmiech, dobre słowo, gest miłości - proste rzeczy, które zmieniają ludzi. Mamy talenty i cechy, które mogą przynieść dużo dobra innym, Dzielmy się radością i życzliwością z innymi. Idą Święta, krok po kroku, za oknem bardziej wiosennie niż zimowo, a tu grudzień w szybkim tempie kończy rok 2019. Było wiele spotkań w ciągu całego roku, ale tylko jedno jest takie wyjątkowe – spotkanie opłatkowe.

Czytaj więcej: Siła tradycji

DSC 05214.12.2019

 Fundacja Atena zaprezentowała swój chór połączonych zespołów „Skrzydła Ateny”, „Hej – Ho” i „Witaj w Klubie” w sile 50 osób, uzdolnioną muzycznie „babcię Marysię”, oraz kabaret „Senior goły, ale wesoły”. Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainicjował okres świąteczny koncertem pastorałek w wykonaniu zespołu wokalnego „Echo”, Kabaret Literacki „Retro” przeniósł nas w „Lata dwudzieste a może trzydzieste” a zespół taneczny „Jazzgotki” w rytmie gorącej samby zakończył to bajkowe spotkanie. Było nam niezwykle miło gościć u nas sąsiadów zza między, bo Fundacja Atena działa w okolicach Wiązowa, Oławy i Strzelina. Spotkały się dwa Uniwersytety Trzeciego Wieku niby podobne a jakże różne

Czytaj więcej: Spotkały się dwa  Uniwersytety

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1074973
Dziś Gości
Razem
1308
1074973
IP: 3.226.243.36
Dziś 2020-04-06

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe