6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

IMG 722516.03.2019

W sobotę, troszkę po południu zespół taneczny „Jazzgotki” wyruszył do Nowej Rudy na Festiwal Tańca – COMANIA 2019. Zgłosiliśmy udział w dwóch kategoriach; Senior pow. 30 lat show dance formacje i Senior pow. 50 lat - taniec wolny i inne formy. Spędziliśmy w Nowej Rudzie prawie 6 godzin, od rejestracji zespołów do występów na parkiecie troszkę czasu jednak trzeba mieć w zapasie. Miło nam poinformować, że nie był to czas stracony, w obu kategoriach wytańczyliśmy nagrody; w kategorii Show Dance – Senior 30 + - Srebrne Wyróżnienie i w kategorii Senior 50 + Nagrodę Główną.

Czytaj więcej: COMANIA 2019 i My 

IMG 71098,03.2019

Powrócimy jak za dawnych lat, w zaczarowany bajek świat”. Jak za sprawą wehikułu czasu znaleźliśmy w okresie historii, która niewątpliwie ma swój nieodparty urok, niepowtarzalny, ulotny klimat i nastrój. Blichtr i splendor, jakiego nie znały ani wcześniejsze, ani żadne z późniejszych pokoleń. Znaleźliśmy się w czasach Toli Mankiewiczówny, Hanki Ordonówny i Jadwigi Smosarskiej.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet - "Artystki z Variete"

IMG 69468.01.2019

Za sprawą zespołów; Ale Babki ze Świdnicy, Echo i Kwiat Powoju z Ząbkowic, Cord i Siwy Włos z Piławy, Malwy i Laurus z Ziębic oraz Canorus z Oleśnicy jak również chóru złożonego ze śpiewającej cudownie publiczności mogliśmy jeszcze raz przeżyć ten cudny bożonarodzeniowy czas, śpiewać pieśni tak bliskie naszemu sercu. Być jedną wielką, rozśpiewaną rodziną a jednocześnie wspomnieć tych , co odeszli nucąc i śpiewając „Kolędę dla nieobecnych” razem z Cantorusem. Po koncercie wszystkie zespoły zeszły do kawiarni „Rynkowa” gdzie kawą i pączusiem podejmował ich gospodarz spotkania zespół Echo. I jak w latach ubiegłych kolędowaliśmy jeszcze chwil parę, jeszcze do teraz gmach ZOK-u drży w posadach po kolędzie „Bracia patrzcie jeno” w wykonaniu Męskiego Zespołu Śpiewaczego Cord.

Czytaj więcej: Kolędujmy wszyscy wraz 2019

IMG 681013.12.2018

A gdy choinka już stała strojna w ozdoby przygotowane przez dzieci w łańcuchy, pawie oczka, serduszka, orzechy zawinięte w sreberka, gdy pachniało w całym domu świerkiem, grzybami, barszczem, piernikiem i rybą. Gdy stół nakryty śnieżnobiałym, wykrochmalonym obrusem, gdy już wszystko i wszyscy byli gotowi wtedy tata brał w swe spracowane ręce opłatek i składał nam życzenia”

Czytaj więcej: Wspominając Wigilię Poznańską

IMG 625711.11.2018

V RAJD NIEPODLEGŁOŚCI w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Miało być wyjątkowo i było …wyjątkowo. Uroczyście, świątecznie i bardzo patriotycznie. Trasa do przejścia łatwa i dla nas już wytrawnych piechurów prawie relaksacyjna. . Powędrowaliśmy z Orłowca na Jawornik i do Złotego Stoku tak około 9 km. Pogoda zarezerwowana , biało-czerwone kotyliony wpięte w klapy ,sztandar klubowy i flagi narodowe, wyjściowy kapelusz naszego przewodnika to dodatkowe atrybuty dzisiejszego marszu

Czytaj więcej: V Rajd Niepodległościowy

IMG 674217.11.2018

VI edycję Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tanecznym Krokiem” rozpoczął Teatr Tańca „Impresja” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy brawurowo zatańczonym polonezem do muzyki Wojciecha Kilara. Tym samym i zespoły taneczne włączyły się w obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Trzeba tańczyć, bo taniec ma korzystny wpływ na ciało i psychikę, polecany dla wszystkich bez względu na wiek, wykształcenie i warunki fizyczne. Jest to wielka nauka pokory i cierpliwości oraz panowania nad emocjami i stresem

Czytaj więcej: VI edycja "Tanecznym Krokiem" za nami

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

945088
Dziś Gości
Razem
287
945088
IP: 34.229.97.16
Dziś 2019-03-22

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe