6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

DSC0093124 - 27. 09. 2019

. W Zakopanem wjeżdżamy na Gubałówkę z Polany Szymoszkowej i podziwiamy panoramę Tatr od Hawrania, przez Świnicę, Krywań, Giewont po Czerwony Wierchy i Rohacze. Z krótką wizytą wpadamy na Cmentarz na na Pęksowym Brzyzku. Nazwa Cmentarza pochodzi od nazwiska darczyńcy ziemi - Jana Pęksy, natomiast "brzyz" oznacza urwisko nad potokiem". Drewniany kościółek pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej przy cmentarzu jest jednym z najstarszych zabytków Zakopanego

Czytaj więcej: Cztery dni w Zakopanem

DSCF989125.08 - 8.09.2019

Ostatni tydzień sierpnia i pierwszy tydzień września to czas, w którym zaplanowaliśmy na naszą wakacyjną przygodę. Wybraliśmy ośrodek wypoczynkowy w Posejnelach , który ma bardzo długą historię. Dedykowany- zgodnie PRL- owską branżową modą - polskim dziennikarzom, przyciągał osobistości szeroko rozumianego życia kulturalnego. Oprócz dziennikarzy, w Posejnelach gościły osoby znane z pierwszych stron gazet, małego i wielkiego ekranu, pisarze i artyści. Sam ośrodek pojawia się często w polskiej kulturze i sztuce. Tu rozgrywa się akcja najsłynniejszej powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i templariusze” Tu kręcono film Piotra Trzaskalskiego „Mój rower”

Czytaj więcej: Nasza wakacyjna przygoda - Posejnele

IMG-20190813-WA009610.08.2019

Ostatnia relacja górskich pasjonatów przed poważną wyprawą na Rysy. Klub Miłośników Gór tym razem zaproponował wypad w Góry Wałbrzyskie. Główną atrakcją miała być wieża widokowa pod Trójgarbem. Jestem pewna, że wyprawa nikogo nie rozczarowała, a przeciwnie, wielu z nas wpadło w niekłamany zachwyt. Od początku wszystko szło gładziutko. Pogoda cudna, nastroje super, nikt się nie spóźnił. Jadą z nami nowe nabytki - dwie sympatyczne panie i dwójka wnuków Zosi zaadoptowanych na czas wakacji. Szymek i Zuzia to wytrawni piechurzy, nie musimy martwić się o ich kondycję bo pokonują górki jak my przed laty, czyli bez najmniejszej zadyszki podśpiewując przy tym ochoczo

Czytaj więcej: Trójgarb - ostatnia wyprawa przed Rysami

DSC0052923 - 25. 05.2019

W dniach 23-25 maja realizowaliśmy projekt pod wiele mówiącą nazwą - „Tryptyk turystyczny”- projekt finansowany przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie”Trzy dni w cieniu trzech pasm górskich; Gór Sowich, Bardzkich i Złotych, zwiedzając trzy największe atrakcje turystyczne regionu: Twierdzę Srebrna Góra, Cud Sudetów – przełom Nysy Kłodzkiej, zabytkową kopalnię złota w Złotym Stoku a ponadto zamek i krzywą wieżę w Ząbkowicach.

Czytaj więcej: Tryptyk Turystyczny - w cieniu  trzech pasm górskich

DSCF958817.05.2019

Do wszystkich nagród, dyplomów i wyróżnień zdobywanych przez lata naszej działalności 17 maja 2019 roku dołączyła nagroda specjalna – magnolia „ROGÓW” - drzewo plus miejsce na jego posadzenie ufundowane przez Arboretum Wojsławice i panią Hannę Grzeszczak – Nowak wicedyrektora Wojsławickiego Ogrodu.

Czytaj więcej: Posadziliśmy drzewo

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1008459
Dziś Gości
Razem
147
1008459
IP: 3.231.226.211
Dziś 2019-11-14

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe