6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

DSCF989125.08 - 8.09.2019

Ostatni tydzień sierpnia i pierwszy tydzień września to czas, w którym zaplanowaliśmy na naszą wakacyjną przygodę. Wybraliśmy ośrodek wypoczynkowy w Posejnelach , który ma bardzo długą historię. Dedykowany- zgodnie PRL- owską branżową modą - polskim dziennikarzom, przyciągał osobistości szeroko rozumianego życia kulturalnego. Oprócz dziennikarzy, w Posejnelach gościły osoby znane z pierwszych stron gazet, małego i wielkiego ekranu, pisarze i artyści. Sam ośrodek pojawia się często w polskiej kulturze i sztuce. Tu rozgrywa się akcja najsłynniejszej powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i templariusze” Tu kręcono film Piotra Trzaskalskiego „Mój rower”

Czytaj więcej: Nasza wakacyjna przygoda - Posejnele

IMG-20190813-WA009610.08.2019

Ostatnia relacja górskich pasjonatów przed poważną wyprawą na Rysy. Klub Miłośników Gór tym razem zaproponował wypad w Góry Wałbrzyskie. Główną atrakcją miała być wieża widokowa pod Trójgarbem. Jestem pewna, że wyprawa nikogo nie rozczarowała, a przeciwnie, wielu z nas wpadło w niekłamany zachwyt. Od początku wszystko szło gładziutko. Pogoda cudna, nastroje super, nikt się nie spóźnił. Jadą z nami nowe nabytki - dwie sympatyczne panie i dwójka wnuków Zosi zaadoptowanych na czas wakacji. Szymek i Zuzia to wytrawni piechurzy, nie musimy martwić się o ich kondycję bo pokonują górki jak my przed laty, czyli bez najmniejszej zadyszki podśpiewując przy tym ochoczo

Czytaj więcej: Trójgarb - ostatnia wyprawa przed Rysami

DSC0052923 - 25. 05.2019

W dniach 23-25 maja realizowaliśmy projekt pod wiele mówiącą nazwą - „Tryptyk turystyczny”- projekt finansowany przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie”Trzy dni w cieniu trzech pasm górskich; Gór Sowich, Bardzkich i Złotych, zwiedzając trzy największe atrakcje turystyczne regionu: Twierdzę Srebrna Góra, Cud Sudetów – przełom Nysy Kłodzkiej, zabytkową kopalnię złota w Złotym Stoku a ponadto zamek i krzywą wieżę w Ząbkowicach.

Czytaj więcej: Tryptyk Turystyczny - w cieniu  trzech pasm górskich

DSCF958817.05.2019

Do wszystkich nagród, dyplomów i wyróżnień zdobywanych przez lata naszej działalności 17 maja 2019 roku dołączyła nagroda specjalna – magnolia „ROGÓW” - drzewo plus miejsce na jego posadzenie ufundowane przez Arboretum Wojsławice i panią Hannę Grzeszczak – Nowak wicedyrektora Wojsławickiego Ogrodu.

Czytaj więcej: Posadziliśmy drzewo

DSC0040411.05.2019

Maj, wiosna w pełni, a my zaopatrzeni w dobre humory wyruszamy w Masyw Śnieżnika, aby zdobyć kolejne szczyty należące do Tysięczników Ziemi Kłodzkiej: Czarną Górę, Jaworową Kopę, Żmijowiec oraz Smrekowiec. Czy dzisiejszej wyprawie będzie towarzyszyła iście zimowa sceneria jak podczas poprzedniego wypadu w Masyw Śnieżnika czy pogoda okaże się dla nas bardziej łaskawa?

Czytaj więcej: Żmije na Żmijowcu - czterdziesta wyprawa Klubu Miłośników Gór

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

993060
Dziś Gości
Razem
50
993060
IP: 100.26.182.28
Dziś 2019-09-18

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe