6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

świat kobiet20238.03.2023

Bogaty, kolorowy i szczególny program- tak, jak powód dla którego został przygotowany – 10 – lecie tanecznej działalności zespołu Jazzgotki i przede wszystkim Dzień Kobiet, który dla nas ma  sentymentalne znaczenie. Po zakończonej imprezie włodarze naszego miasta obdarowywali każdą z Pań słodkim upominkiem. Dziękujemy wszystkim artystom za ogromną pracę i wysiłek artystyczny. To dzięki Wam ten dzień był taki wyjątkowy i piękny.

Czytaj więcej: 8 marca dzień radosny dużo kwiatów, dużo wiosny....

IMGP47777.01.2023

Trasa była niezbyt długi i o małym stopniu trudności, na szczęście dla nas, ponieważ plecaki dosyć ciężkie i wypchane pysznościami. Maszerujemy pod górę, wspominamy ostatnie święta oraz opowiadamy sobie wrażenia z nocy sylwestrowej. Układamy noworoczne postanowienia i snujemy plany na nowy rok. Czy uda nam się zakończyć w tym roku najważniejszy projekt Klubu Miłośników Gór – zdobyć Koronę Gór Polski. Do jego ukończenia pozostało nam zaledwie 5 szczytów: Mogielica, Radziejowa, Lackowa, Lubomir i Turbacz. Myślę, że przy dobrej organizacji będziemy mogli już niedługo cieszyć się tak ważną klubową odznaką. Trzymam kciuki za Nas.

Czytaj więcej:  Noworoczne spotkanie - Kłodzka Góra 2

59.01.2023

Po serdecznych życzeniach wystąpiły zespoły wyśpiewując najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Po wspaniałym koncercie wszyscy udali się na słodki poczęstunek – kawusię, pączusia i domowe ciasta przygotowane przez nasze niezawodne dziewczyny. Było jak zwykle magicznie, nastrojowo, uroczyście i pięknie. Dziękując wszystkim za ogrom pracy włożonej w przygotowanie tego jubileuszowego spotkania, już dziś zapraszamy na kolejne XI spotkanie za rok

Czytaj więcej: X Przegląd Kolęd i Pastorałek - jubileuszowy 

IMGP381710.12.2022

Nadchodzą tak długo wyczekiwane przez wszystkich Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy wpadają w wir świątecznych przygotowań: choinka, prezenty, pierniki, świąteczne porządki. Aby na chwilę oderwać się od domowych obowiązków Klub Miłośników Gór wyruszył na mikołajkowy wypad na Igliczną w Masywie Śnieżnika.

Czytaj więcej: Mikołajki na Iglicznej 

IMGP353111.11.2022

„Kocham cię Polsko za twą przeszłość sławną,
którą chrobre dzieje, co minęły dawno
lecz będą w pieśni po czasy wieczne.
Kocham Cię Polsko.........”

Właśnie w ten sposób Klub Miłośników Gór rozpoczął swoją 77 górską wyprawę w Góry Złote. Jest to jednocześnie 10 wyprawa, na której uczciliśmy tak ważny dla nas moment – odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na ząbkowickim rynku Włodzimierz J. wita wszystkich ubrany w sławną czapkę maciejówkę. Podróż do Lądka Zdroju upływa nam bardzo szybko za sprawą Stasia. Wraz z nim mamy okazję odśpiewać kilka wojennych i patriotycznych pieśni. 

Czytaj więcej: Święto Niepodległości na Trojaku 

20221015 14344215.10.2022

Klub Miłośników Gór już po raz 76 wyruszył na górską wędrówkę. Celem naszej jesiennej wyprawy był Suchy Vrch w Górach Orlickich. Tak do końca jednak sucho nie było. Chociaż poranek przywitał nas słońcem, to już czeska miejscowość Mladkov, z której wyruszyliśmy na szlak – ponurą, deszczową aurą. Nie zraziło nas to jednak, ponieważ nasz przewodnik Włodzimierz J , obiecał, że jeszcze tylko 7 minut i deszcz przestanie padać. Muszę powiedzieć, że prawie mu się udało, intensywność opadów zmalała, jedynie mżawka towarzyszyła nam w dalszej wędrówce

Czytaj więcej: Suchy Vrch - relacja 

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1762578
Dziś Gości
Razem
3366
1762578
IP: 34.239.152.207
Dziś 2023-03-25

Współpracujemy



bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo



 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

 

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe