6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

W dniach od 22 do 24 września w Międzyzdrojach odbyło się XXI SPOTKANIE ARTYSTYCZNE SENIORÓW, w którym mieliśmy okazję i przyjemność brać udział.
Tegoroczny przegląd odbywał się pod nazwą „BARWY JESIENI".
Zgłosiło się ponad 500 uczestników z województw dolnośląskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Najwięcej przyjechało z naszego województwa prezentując różnorodne kierunki działalności artystycznej seniorów Dolnego Śląska. W programie wzięło udział 40 zespołów tanecznych, śpiewaczych i folklorystycznych. Pięknym korowodem ulicami miasta przeszły zespoły prezentujące różnorodne stroje ludowe, wzrok przyciągały ręcznie wykonane hafty, falbanki i urzekające stroje dla dzieci. Zespoły licznie występowały na promenadzie, ich koncerty spotykały się z gorącym przyjęciem publiczności domagającej się wielokrotnych bisów. Tradycyjnym punktem programu spotkania i wielką atrakcją dla widzów było wspólne zatańczenie poloneza przy molo.
Zespoły z Ząbkowic Śląski integrowały się poprzez wspólne tańce na promenadzie i przed sceną.
Poziom zespołów był, jak co roku, bardzo wysoki, uczestnicy prezentowali wspaniałe widowiska artystyczne, obrzędy, tańce i pieśni.
I miejsce w zespołach tanecznych zdobyły nasze BOROWIANKI z Przedborowej i zespół taneczny STYL ze Złocienieckiego UTW – serdecznie gratulujemy.
Po przeglądzie konkursowym uczestnicy XXI SPOTKANIA ARTYSTYCZNEGO SENIORÓW bawili się wspólnie przy zespole muzycznym Madej Band, a gwiazdą wieczoru był Michał Milowicz.

MIĘDZYZDROJE 3MIĘDZYZDROJE 5MIĘDZYZDROJE 7MIĘDZYZDROJE 8

 

 

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

2055531
Dziś Gości
Razem
345
2055531
IP: 3.236.83.154
Dziś 2024-06-17

Współpracujemybannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

 

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe