6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

2Korfu to druga co do wielkości wyspa archipelagu Morza Jońskiego. Jej mieszkańcy mówią o niej „600 km2 szczęścia”. Jest jedną z najbardziej zielonych wysp Grecji. Zachwyca nieziemskimi widokami na niekończące się morze, gajami oliwnymi i strzelistymi cyprysami. Mnóstwo tu bajecznych, piaszczystych plaż, niczym z folderów reklamowych. To tutaj wciąż można zasmakować tej najprawdziwszej i najzwyklejszej Grecji, zobaczyć jak dojrzewają w słońcu oliwki, wyczuć w morskim wietrze zapach ziół i śródziemnomorskiej soli.

 Najpiękniejszą wioską rybacką na Korfu jest niewątpliwie Paleokastritsa. Znana z rejsów po okolicznych grotach oraz wypraw na Rajską Plażę dostępną wyłącznie od strony morza, otoczoną z trzech stron przez wysokie klify. To tam zobaczyć można wszystkie istniejące odcienie błękitu . W Paleokastritsy można nacieszyć oko niesamowitymi widokami przy najpiękniejszej linii brzegowej na całej wyspie. Będąc w tamtych okolicach koniecznie należy udać się do wioski Lakones , gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych punktów widokowych Korfu, czyli Bella Vista. Widać stamtąd Serce Korfu - sześć zatok, które tworzą Paleokastritsę, a także Zamek Angelokastro. Zamek pochodzi z XIII wieku, otoczony przez niesamowity krajobraz drzew oliwnych, to tu rozpościera się  bajkowy widok na Morze Jońskie. Udając się na  północną część wyspy, w niewielkiej wiosce Perulades, czeka kolejny niezwykły punkt widokowy nazywany Cape Drastis. Tam rozpościera się krajobraz na najciekawszą linię brzegową wyspy, otwarte Morze Jońskie, trzy niewielkie wysepki oraz wybrzeże Albanii. To nieco oddalone od szlaków turystycznych miejsce, na zawsze pozostaje w pamięci. Na koniec czeka nas jeszcze wizyta w Kanale Miłości. Stanowi on bardzo ciekawą formację skał, które układają się w najróżniejsze kształty. Legenda mówi, że przepłynięcie kanału gwarantuje długi i szczęśliwy związek. 

Stolicą Wyspy Korfu jest miasto Korfu. Jest to miasto o charakterze weneckim. Naprawdę wyjątkowe, zarówno w ciągu dnia jak i nocą.  Sercem starego miasta jest dzielnica Campiello – plątanina wąskich uliczek, ciasno zabudowanych, eleganckich iście weneckich kamienic ze zdobionymi okiennicami. Znajduje się tam mnóstwo małych, urokliwych tawern i kawiarenek przycupniętych na każdym wolnym skrawku i oczywiście sklepików z lokalnymi wyrobami. Najbardziej reprezentacyjną częścią miasta jest ulica Liston. Co w mieście Korfu trzeba zobaczyć? Starą i Nową Fortecę, Kościół Św. Spirydona, ulicę Liston, Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Kilka kilometrów na południe od stolicy znajduje się Kanoni czyli „wizytówka” Korfu, najbardziej rozpoznawalne miejsce na całej wyspie. Widok na monastyr Vlacherna oraz Mysią Wyspę znajduje się na okładce każdego przewodnika po Korfu. Ten uroczy widok, to jeszcze nie wszystko! Tuż obok znajduje się rewelacyjny punkt do obserwacji lądujących i startujących samolotów na lotnisku Korfu. Każde lądowanie i start robią ogromne wrażenie! Po zwiedzeniu weneckiej części miasta Korfu, koniecznie trzeba udać się do Achillionu, czyli letniego pałacu austriackiej cesarzowej Sisi, jednego z najważniejszych zabytków na Korfu. Pałac wzniesiony w stylu klasycystycznym, otoczony jest wspaniałym ogrodem schodzącym do morza. Na licznych tarasach rozmieszczono rzeźby nawiązujące do starożytności. To trzeba po prostu zobaczyć. Poleca Ania T. z Klubu Miłośników Gór.

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

881903
Dziś Gości
Razem
96
881903
IP: 54.158.219.248
Dziś 2018-05-23

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe