6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

18 stycznia 2023 roku, po 14 latach prezesowania Ząbkowickiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku podjęłam decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji, dając tym samym szanse kolejnym osobom na realizację swoich wizji i mam nadzieję na dalszy rozwój naszego stowarzyszenia. Nie ukrywam, że była to trudna decyzja, ale kiedy patrzę hen za siebie, w tamte lata co minęły…. Słowa znanej piosenki przywołują wspomnienia, wspominam rok 2009 kiedy zakładałam Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapanowała wtedy moda- na aktywną starość . W całej Polsce uniwersytety powstawały „jak grzyby po deszczu”, pomyślałam, dlaczego nie u nas ? Wpasowałam się w oczekiwania naszych seniorów i zaczęłam działać. A początki zawsze są trudne gdy zaczyna się od zera. Od podjęcia decyzji o utworzeniu utw do rejestracji w krs i pierwszej inauguracji roku akademickiego upłynęło pół roku. W tym czasie odbyło się wiele spotkań propagujących idee utw

Na początku było nas 200 osób i to był ewenement na skalę powiatową. Otwierało się coś nowego. Ludzie zostali wprost zasypani ofertami i pomysłami. Uniwersytet połączył członków różnych organizacji i związków seniorskich oraz emeryckich. Zaproponowaliśmy seniorom aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez różnego rodzaju zajęcia sportowe adekwatne do wieku oraz naukę. W zajęciach z komputerem, w pierwszym roku naszej działalności wzięło udział 96 osób na 200 słuchaczy, a w lektoratach języka angielskiego i niemieckiego 60 osób. Wiele się działo przez te 14 lat, było dużo spotkań, wykładów, warsztatów, wyjazdów, wycieczek, wczasów krajowych i zagranicznych, dużych imprez sportowych i cyklicznych spotkań z okazji świąt czy dnia kobiet.
Najbardziej jednak utkwiło mi w w pamięci założenie Klubu Miłośników Gór, który ma za sobą już 80 wypraw górskich, Koronę Ziemi Kłodzkiej, Koronę Sudetów i już niedługo zdobędzie Koronę Gór Polski co dla 70 cio latków jest sporym wyczynem.
Wybory Miss Trzeciego Wieku
VII Dolnośląskie Forum UTW – którego byliśmy organizatorem
Koncert zespołu Echo z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Polskim Radiu Wrocław
Dolnośląski Przegląd Artystycznie Zakręconych Seniorów we Wrocławiu, który dał nam wejściówkę na
XI Juwenalia UTW w Warszawie gdzie zdobyliśmy I miejsce dla zespołu tanecznego Jazzgotki i wyróżnienie dla Kabaretu 50+
Dolnośląski Przegląd Twórczości Seniorów Artystycznie Uzdolnionych, który organizujemy już w Ząbkowicach po raz trzeci
Turnieje taneczne z których zespół Jazzgotki wracał zawsze nagradzany
Wspólne występy zespołów artystycznych z panem Jerzym Skoczylasem i profesorem Janem Miodkiem w programie „Wrocek klasycznie”
To wreszcie zawody sportowe z których nasi sportowcy wracają z medalami i pucharami- kręgle i bule.
Uniwersytet dla mnie przez ten cały czas był lekiem na całe zło, czymś, na czym skupiałam całą swoją uwagę ale też był okresem wytężonej pracy w nielimitowanym czasie, a wszystko z pełnym zaangażowaniem i na wysokich obrotach. Dumna jestem z mojego dzieła, lecz bez ludzi dobrej woli, których dane mi było spotkać na „tej mojej uniwersyteckiej drodze” nigdy nie osiągnęłabym tak wiele. Wszystkim bardzo dziękuję za każdą pomoc i wsparcie jakie od Was otrzymałam. W dalszym ciągu aktualne jest hasło, którym kierowałam się zakładając uniwersytet „razem możemy więcej”. Grażyna Kwiecińska

 

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1981335
Dziś Gości
Razem
504
1981335
IP: 3.239.9.151
Dziś 2024-02-28

Współpracujemybannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

 

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe