6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

grupa6 października Klub Turystyki Nizinnej wyruszył na ostatnią w tym sezonie turystycznym wyprawę. Zgodnie z założeniami klubu poznajemy najbliższą okolicę, a że region rozległy to i wybór mamy ogromny. Tym razem wybraliśmy okolice Wałbrzycha, a konkretnie Szczawno Zdrój i Sokołowsko. Już na starcie zrobiło się ciekawie, bo do Wałbrzycha jechaliśmy przez malownicze i omijane często wsie, ciche, sielskie a każda z nich z własną, ciekawą historią. Nasz przewodnik – Jurek Organiściak nie pozwolił nam się nudzić i tak nie wiadomo kiedy dotarliśmy do Szczawna i rozpoczęliśmy zwiedzanie od jego części uzdrowiskowej. Łyk wody zdrojowej doda nam skrzydeł, a wyjątkowa okolica pogłębi doznania Piękna, kolorowa jesień, pogoda jak na zamówienie, chociaż i deszczyk lekki nam się trafił , ale to nic w porównaniu atrakcji, które jeszcze przed nami.

W Muzeum Porcelany – porcelanowe perełki, podziwiamy eksponaty i co chwilę słychać ochy i achy. Kolekcja robi niesamowite wrażenie istne porcelanowe cudeńka, które warto zobaczyć.
Kolejny punkt naszego programu to Sokołowsko, do którego docieramy spacerkiem z Andrzejówki przez jesienny las.
Sokołowsko – maleńkie, urokliwe miasteczko bardziej niż trochę zapomniane. Przed nami dawne Sanatorium Brehmera – piękny niegdyś obiekt, dziś ruina, na dodatek trzykrotnie spalona. Sokołowsko ma szczęście do ludzi z pasją , którzy starają się uratować je przed zapomnieniem. To Fundacja Sztuki Współczesnej – In Situ, która odbudowuje obiekt, tworząc w nim Międzynarodowe Laboratorium Kultury wraz z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.. Tu można spotkać naszą Noblistkę Olgę Tokarczuk nie tylko przy okazji Festiwalu Góry literatury. Tu, w uroczej kawiarence przy kawie i przepysznej, ogromnej bezie można zapomnieć o całym świecie.
Odwiedziliśmy również piękna, maleńką cerkiew prawosławna pw. św. Michała Archanioła i wysłuchaliśmy rozważań o życiu brata Jeremiasza. Spacerkiem po jesiennym parku zakończyliśmy dzisiejsze zwiedzanie. Pozytywnie zmęczeni zasiedliśmy w autokarze i wieczorową porą dotarliśmy do równie pięknego miejsca na ziemi, czyli naszych kochanych Ząbkowic Śląskich. Graża

 

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1762579
Dziś Gości
Razem
3367
1762579
IP: 34.239.152.207
Dziś 2023-03-25

Współpracujemybannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

 

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe