6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

IMG-20200729-WA0001Ostatniego dnia września, a byliśmy tuż po inauguracji nowego roku akademickiego, zadzwonił telefon. W dzisiejszych zwariowanych czasach nie bardzo wiadomo czego się spodziewać i jakie wiadomości ma nam ktoś do przekazania. Powoli zaczynamy wychodzić z domów, próbujemy naprawiać to, co nam pandemia popsuła, staramy się o normalność w kontaktach międzyludzkich, o to, żeby nie popadać w skrajności. Odbieram telefon. Słucham. Dzień dobry, czy słyszała Pani o TOP5 Radia Wrocław ? Dobre pytanie, czy słyszałam ?, kto nie słyszał. Chyba, każdy mieszkaniec Dolnego Śląska chociaż raz słuchał sobotniej audycji i wie o co chodzi w takich rankingach.

Właśnie ktoś Was zgłosił do plebiscytu, co pani na to? No tak, my tu sobie pomalutku wracamy do normalności, a tu taki numer. Skoro jednak już ktoś nas wskazał palcem, to nie ma nad czym się zastanawiać tylko trzeba się godnie zaprezentować. Zgadzam się i pytam o szczegóły. Proszę zorganizować spotkanie kilku osób, które zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzą po co i dlaczego zapisali się do uniwersytetu i co im to daje. I tak po dwóch godzinach i kilkunastu telefonach umówiliśmy się w ZOK-u na godz. 11.00 z reaktorem Polskiego Radia Wrocław panem Bartoszem Szarafinem
Nas reprezentowała silna grupa; Grażyna Płachytka, Krystyna Buchwald, Elżbieta Białas, Aleksandra Rudy, Zofia Susz, Włodzimierz Jankiewicz, Andrzej Szymczyk, Elżbieta Szymczyk, Wanda Rybierska i Grażyna Kwiecińska. No i się zaczęło, tyle mieliśmy do powiedzenia, każdy starał się przekazać jak najwięcej informacji, a ponieważ działamy już 12 lat więc mieliśmy strasznie dużo do powiedzenia. Nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny, a my mogliśmy przez kolejne dwie opowiadać dalej. Na zakończenie spotkania usłyszeliśmy informację – no to zaczynamy w sobotę 3 października. Prezentować się będą ; Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy DSW, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lubawki, Uniwersytet Senioralny w Lubinie i Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Przez trzy kolejne soboty będą prezentowane uniwersytety, które dla lokalnej ludności są bardzo ważne. Wszyscy mają ciekawe programy, propozycje dla słuchaczy, pomysły na dziś i na kolejne lata. Każda z tych organizacji promuje zdrowie i wyedukowanego seniora. Wszyscy stawiają na aktywność, integrację, wolontariat i współpracę. Każdy z nich promuje swoje miasto i swój region. Uniwersytety Trzeciego Wieku to fenomen ostatnich pięćdziesięciu lat, nic nie tracą na wartości,a z wiekiem stają się coraz lepsze. Głosowanie na faworytów trwa od 3 do 17 października. Wybór będzie trudny, trzeba zadbać o promocję, bo kto jeszcze o nas nie słyszał powinien nas poznać. Po pierwszej prezentacji zagrały w nas ambicje, skoro już startujemy to starajmy się o jak najlepszą lokatę. Mamy 125 słuchaczy, doliczyć dzieci, wnuki, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. I tak ruszyło nasze głosowanie. Mocno kibicowały i głosowały z nami nasze dzieci- kiedyś to my cieszyliśmy się z ich sukcesów, dzisiaj one są dumne z naszych osiągnięć- nasi lokalni znajomi i przyjaciele, nasze zaprzyjaźnione uniwersytety, a i przyjaciele rozsiani po Polsce i Europie Nastąpiła pełna mobilizacja komputerowo- telefoniczna. Zebraliśmy 1388 głosów co dało nam pierwsze miejsce w grupie TOP5 Dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polskim Radiu Wrocław edycja 2. Malkontenci pytają; i co z tego macie oprócz pierwszego miejsca ? Co ? SATYSFAKCJĘ, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy, że nas cenią, że są z nas dumni, że jesteśmy wzorem dla innych i że w jesieni życia możemy spełniać marzenia.g.k.

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/100438/TOP5-Dolnoslaskich-Uniwersytetow-Trzeciego-Wieku


 

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1422168
Dziś Gości
Razem
266
1422168
IP: 3.236.55.22
Dziś 2021-09-24

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe