6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

 DSC014111 sierpnia, upalna sobota, jubileuszowa wyprawa Klubu Miłośników Gór, a kiedy wreszcie w tym skwarze dotarliśmy do Kamiennego Stołu w Karkonoszach, po chwilowym odpoczynku i krótkiej przemowie Włodka i Zosi, głos zabrała Sylwia : Witam wszystkich piechurów chodzących, biegających i snujących się po górach w niesamowitej paczce znajomych i przyjaciół, którzy wytrzymali trudy wspinaczek oraz pomysły Włodka i Zosi przez ostatnie 50 wycieczek odbytych w przeciągu ostatnich 6 lat. Każda z wycieczek pozwalała nam zobaczyć unikalne widoki, poznać ciekawe szlaki, zmęczyć się wdrapując się na kolejne szczyty, ale jednocześnie poznać kolejne ciekawe osoby, które uczestniczyły w naszych wycieczkach.

Każdy z uczestników wnosił do naszej grupy swoje indywidualne cechy osobowości, dobry humor, własny sposób widzenia i rozumienia gór, a czasami dobre ciasto czy pierogi. Wspólne wędrówki wzmacniały w pozostałych chęć wędrowania i odkrywania nowych zakątków Polski.

 Trudno jest wymienić wszystkie szczyty, które wspólnie zdobyliśmy, zarówno te mniejsze i mniej znane, jak i te bardzo popularne, a jeszcze trudniej jest policzyć ilość kilometrów, jakie razem przemierzyliśmy w różnych warunkach pogodowych. Pewnie niejeden z nas będzie wspominał ostatni lipcowy wypad na Kruczą Kopę w strugach letniego deszczu, czy też późno-jesienny wyjazd w Bieszczady, które ugościły nas iście letnią słoneczną pogodą. Dzięki czemu mogliśmy poznać piękno tych gór. Ale niezależnie od tego czy jest słońce, czy deszcz lub śnieg pada prosto w oczy, my zawsze z uśmiechem na ustach dążyliśmy do naszego celu.

Odbyte wycieczki zapadły nam w pamięć bardziej lub mniej. Dla jednych Góra Kłodzka to było wyzwanie, dla innych Szpiczak i jego oblodzone szlak był tylko spacerkiem. Każdy z nas miał lepsze i gorsze dni podczas wędrówek, ale zawsze pod koniec wyprawy pomimo zmęczenia widać było zadowolenie i uśmiech na twarzy, niekoniecznie związany z pośpiechem do domowych pierogów lub leżenia na kanapie. Niesamowite jest to, że większość z uczestników wypraw przemierzała dobrze sobie znane góry kolejny raz i za każdym razem odkrywali na nowo ich piękno. Nasi przewodnicy pomimo naszych różnych charakterów i upodobań starali się dobrać plany wycieczek w taki sposób, aby zadowolić jak największą część grupy. Czasami prowadząc nas do miejsc, które są zadeptane przez tłumy turystów, a innym razem do miejsc, o których prawie nikt nie wie. Należy tu wspomnieć również o atrakcjach wplecionych w nasze wyprawy, powiększających zakres wiedzy na bardzo różne tematy, jak chociażby krótki wykład na temat czarnego czosnku. Czasami było to zwiedzanie ciekawych budowli: jak Kościół ze szklanym dachem w Neratovie czy Kościółek na Jaszczurówce w Zakopanem. Nie można zapomnieć także o spotkaniu z wyznawcami buddyzmu w ich ośrodku w Górach Stołowych. Czasami takim miejscem był rynek niewielkiego miasteczka lub mała knajpka z dobrym jedzeniem.

W ciągu tych kilku lat nasza grupa zdobyła niezliczoną ilość punktów GOT, zamienioną na wiele odznak potwierdzających nasze zamiłowanie do wędrówek górskich. Część z nas zdobyła po kilka koron górskich, między innymi Koronę Sudetów i Koronę Ziemi Kłodzkiej, ale są też i tacy, którzy zdobywają je po raz kolejny. Naszym najważniejszym celem jest zdobycie Korony Gór Polski, do zdobycia której pozostało nam już tak niewiele, chociaż najwyższy szczyt korony jeszcze przed nami. Zastanawiające jest, co takiego wyprawy naszej grupy mają w sobie, że uczestnicy starają się być na każdej organizowanej wycieczce. Odpowiedzi może być wiele. Dla mnie jest to niepowtarzalny klimat i możliwość obcowania z górami, jak również możliwość oderwania się od codzienności i spędzenia czasu w tak wspaniałym gronie.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w naszych wyprawach, a w szczególności osobom, dzięki którym się one odbywają. Sylwia.

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1422157
Dziś Gości
Razem
255
1422157
IP: 3.236.55.22
Dziś 2021-09-24

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe