6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

IMG 7406Witajcie w Akademii,

tu los się Wasz odmieni ,

tu zawsze jest wesoło

i tańczą wszyscy wkoło,

tu szczęście Ciebie spotka

jak byś grał w totolotka,

tu znajdziesz zajęć wiele  z nami jest najweselej !

 5 kwietnia 2019 o godz. 15.00 w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury na 5 minut zgasło światło i zaczął się „Krótki film o Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ząbkowicach Śl”.

10 lat działalności UTW w pigułce – jak można z galerii 10 000 zdjęć wybrać „tych” kilkadziesiąt i zobrazować to, co się przez ten czas wydarzyło? A jednak można – po chwili, już wszystko było jasne. Sala rozbłysła światłami i już witaliśmy naszych miłych gości. Patronat honorowy nad jubileuszowym spotkaniem objęli oraz zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Lidia Geringer de Oedenberg – Europoseł, Pan Marcin Orzeszek – Burmistrz Ząbkowic Śląskich i Pani dr Hanna Grzeszczak – Nowak – Arboretum Wojsławice. Świętowali z nami; posłowie na sejm – Sławomir Piechota, Katarzyna Mrzygłodzka i Monika Wielichowska, delegacje Uniwersytetów : Przyrodniczego i Wrocławskiego, dr Walentyna Wnuk, przedstawiciele władz miasta i powiatu, radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy, kierownicy, delegacje Dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku i wszyscy ważni dla nas jak również ci, dla których my jesteśmy ważni.

Dzisiejsza uroczystość - tymi słowami założycielka i prezes ZUTW Grażyna Kwiecińska zwróciła się do obecnych na sali gości - to podziękowanie dla tych wszystkich, którzy pomagali nam często bezinteresownie, to ukłon w kierunku tych, którzy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami, którzy często wspierali nas w różny sposób, nie żądając w zamian niczego. To podziękowanie dla tych, którzy pomagali nam w różnych sytuacjach, a przez te 10 lat wiele się wydarzyło. Miałam ogromne szczęście spotykać na swojej uniwersyteckiej drodze ludzi, którzy służyli mi radą, pomocą i wsparciem, nie tylko duchowym. Często była to bardzo wymierna pomoc. Jeśli o wymiernej pomocy mówimy to naszym partnerem strategicznym jest Urząd Gminy i burmistrz Pan Marcin Orzeszek – to Gmina sfinansowała w całości naszą dzisiejszą uroczystość, jak również wiele projektów, które co roku piszemy. O słodką oprawę naszego spotkania zadbała Cukiernia DYKAS – fundując nam, na tę okoliczność ogromnego, pysznego torta.

Wiele osób przyczyniło się do nadania kształtu i kolorytu naszemu uniwersytetowi. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale wszystkim bardzo, bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że zasłużyliśmy na pomoc jaką od Was otrzymaliśmy Na koniec wystąpienia padły słowa; „Uniwersytet to przede wszystkim ludzie, studenci, to WY. Bez Was, Waszej ciekawości, chęci odkrywania codziennie czegoś nowego, Waszej determinacji, uporu i siły, bez Waszego nienasyconego apetytu na życie Uniwersytet nie miałby takich sukcesów. To WY jesteście Siłą Trzeciego Wieku. Siłą napędową”.

Wiele miłych,ciepłych i serdecznych słów padło w kierunku prezes Grażyny Kwiecińskiej od zaproszonych gości, którzy wyrażali podziękowanie za ogrom pracy, jaki włożyła kierując uniwersytetem od jego założenia do dziś.

Kolejny punkt spotkania to podziękowania, listy gratulacyjne, kosze z prezentami i kwiaty dla osób, które w wydatny sposób przyczyniły się do rozwoju naszego UTW. Tych zasłużonych, wyróżnionych i obdarowanych było 36 osób. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych, świetnych pomysłów na kolejne dziesięciolecie. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Już na luzie zagłębiliśmy się wygodnie fotelach i oddaliśmy się we władanie najpierw pani Lidii Geringer de Oedenberg , która opowiadała o sile kobiet , potem była Felicja Wołyńska i kilka jej wierszy o nas ; świetnych - dziesięcioletnich, kwartet Marka Bilińskiego ukołysał nasze rozdygotane dusze. Dr Walentyna Wnuk próbowała rozszyfrować tytuł naszego spotkania ”Młodość? czy miłość ? co przychodzi z wiekiem” - czym wzbudziła ogromny aplauz. Miłym przerywnikiem był występ Radka Taracha -piękna niespodzianka. I tak szybki krokami nadszedł ostatni punkt naszego spotkania.

Kabaret literacki RETRO w reżyserii Zosi przedstawił działalność naszego uniwersytetu z przymrużeniem oka – czego tam nie było; wszystkie zajęcia przedstawione na wesoło, publiczność zachwycona, zawsze z przyjemnością oglądają te nasze mini spektakle. Na finał medalowe Jazzgotki w tańcu - „Rasputin”. Za całokształt działalności naszego uniwersytetu ogromne brawa. Za przegotowanie dzisiejszego spotkania gratulacje dla organizatorów i podziękowanie dla pracowników ZOK . Po zakończeniu spotkania wszyscy schodzimy do kawiarni na toast i tort urodzinowy, a potem zajadamy się pysznymi przekąskami przygotowanymi przez restaurację Arkady i rozmawiamy, wspominamy i miło nam płynie czas. g.k. Fotorelacja Z. Kwieciński

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

1119321
Dziś Gości
Razem
73
1119321
IP: 34.204.191.145
Dziś 2020-07-11

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe