6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

IMG 6483VI edycję Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tanecznym Krokiem” rozpoczął Teatr Tańca „Impresja” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy brawurowo zatańczonym polonezem do muzyki Wojciecha Kilara. Tym samym i zespoły taneczne włączyły się w obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. „Tanecznym Krokiem” to spotkanie, które opowiada o marzeniach i uczuciach. Nawiązuje do przeszłości, pierwszych miłości, wzlotów, doświadczeń i niezrealizowanych pragnień, a wszystko to wyrażone tańcem, gestem, uśmiechem, ruchem tancerza, który na czas trwania pokazu staje się kimś innym.W tańcu można się zatracić, pokazać inną twarz – tak było i na naszym tanecznym spektaklu.

 

W dwóch odsłonach prezentowały się dolnośląskie i opolskie zespoły:

 

NASHITA reprezentujący Szkołę Tańca AZS TANERO NYSA, z wielce utalentowaną solistką Anną Kołodziej, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy, jednocześnie choreografem, założycielem i instruktorem zespołu.

PLUS – MINUS z Międzylesia - zespół powstał dzięki realizacji projektu „Twój pomysł na kulturę”. Instruktorem jest Beata Tokarska. Tańczą taniec nowoczesny, hiszpański, disco i folkowy.

Teatr Tańca „IMPRESJA” z Trzebnicy powstał w 2015 roku przy Trzebnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zespół powstał przy współudziale Wandy Radłowskiej, prezes Stowarzyszenia „Radość Życia” w Wałbrzychu. Teatr prowadzi Halina Moroń-Gdowska.

RUSAŁKI profesjonalne, miłe pełne seksapilu dziewczyny z Polanicy Zdroju prezentują swe niewątpliwe wdzięki i wielkie poczucie humoru. Taniec dla nich stał się odskocznią od codziennych problemów. W działalności charytatywnej nie mają sobie równych, przynajmniej wśród zespołów tanecznych.

LADIES ze Środy Śl. wielokrotnie nagradzany na przeglądach i festiwalach zespołów tanecznych . Przeważnie zajmują miejsca medalowe. Na Międzynarodowym Festiwalu w Nysie – Marta Matuszewska została okrzyknięta i ogłoszona przez jury konkursu najlepszą tancerką festiwalu. Jest to grupa kobiet, które połączyła miłość do tańca . Wiedzą dokładnie czego chcą, wiedzą jak to osiągnąć i po prostu to robią.

JAZZGOTKI – nasz rodzimy zespół - gospodarze spotkanie - wielokrotnie nagradzany, a ich największe sukcesy to niewątpliwie Grand Prix na Festiwalu Zakręconych Seniorów we Wrocławiu i I miejsce na Juwenaliach III Wieku w Warszawie. Wnioski ze spotkania nasuwają się same;

Trzeba tańczyć, bo taniec ma korzystny wpływ na ciało i psychikę, polecany dla wszystkich bez względu na wiek, wykształcenie i warunki fizyczne. Jest to wielka nauka pokory i cierpliwości oraz panowania nad emocjami i stresem.. g.k. Fotorelacja Z. Kwieciński

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

993110
Dziś Gości
Razem
100
993110
IP: 100.26.182.28
Dziś 2019-09-18

Współpracujemy

bannerek-organisciak

bannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo

bannerek-zok

 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

osir

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe